منو کردستان، سنندج ، خیابان آبیدر، چهارراه صفری(میدان مولوی)، مجتمع ژینا، طبقه سوم - تلفن : 33246361 - 087
دکتر جمال الدین حسن زاده | متخصص پوست و مو | استفاده از ورزشکاران و بازیگران،ترفنذی نو در تبلیغات

استفاده از ورزشکاران و بازیگران،ترفنذی نو در تبلیغات

زیبایی ظاهری و تمایل به آن مسئله ای است که از جنبه های مختلف پزشکی ، روانشناسی ، اجتماعی ، بهداشتی و اقتصادی می توان به آن پرداخت . تمایل به روشهای زیباسازی و جوانسازی در دهه های اخیر افزایش یافته است و نسبت به قبل تعداد بیشتری از افراد جامعه به دنبال بهره گیری از این شیوه ها می باشند . خواه موافق یا مخالف این تمایل جامعه به شیوه های زیباسازی باشیم ، گسترش تقاضا و عرضة محصولات و خدمات زیبایی غیرقابل انکار است .
از جمله روشهای مورد استفاده در این زمینه ، استفاده از محصولات موضعی مانند کرمها و شامپوها هستند . آمار حاکی از آن است که سالیانه مقادیر قابل توجهی صرف خرید و فروش این محصولات می گردد و باز بر اساس آمار میزان مصرف این محصولات در ایران نسبت به متوسط جهانی بالاتر است.

امابلحاظ علمی میزان اثربخشی محصولات موضعی در ایجاد زیبایی و برگشت اثرات ناشی از افزایش سن بسیار محدود است و از این لحاظ ایجاد تغییرات گسترده و چشمگیر در پوست و مو توسط محصولات موضعی مانند کرمها و شامپوها امکانپذیر نیست . دلایل علمی متعددی برای این امر وجود دارد که در اینجا مجال پرداختن به آن نیست ، اما به همین مختصر اکتفا می شود که تاکنون هیچ مادة معجزه گری توسط هیچ کاشف ، مخترع ، دانشمند ، شرکت و یا کشوری ارائه نشده است که بتواند نقش اکسیر جوانی افسانه ای را ایفا کند و یا در مدت زمان کوتاه و یا حتی طولانی قادر باشد تغییرات عمدة زیاد و غیرقابل بازگشتی را در پوست ایجاد کند ، مطالعات علمی متعددی مؤید این مسئله می باشد .
متأسفانه بازار پرسود خرید و فروش محصولات پوست و مو موجب شده است تا صاحبان آن برای افزایش فروش و سود ناشی از آن همواره در صدد القاء تأثیرات فراوان این محصولات برآیند و به این منظور از روشهای مختلف تبلیغاتی استفاده نمایند . نوع و شیوة این روشها به مرور زمان در حال تغییر بوده است و با کم شدن تأثیر روشهای قبلی ، روشهای جدید تبلیغاتی جایگزین آنها شده است . روشهای جدید غالباً فریبنده تر ، جذابتر ، عجیبتر و پیچیده تر می باشد .
با نگاهی به این تبلیغات ، نمونه های متعددی را می توان یافت ، از جمله تبلیغ یک محصول در یک شبکة ماهواره ای ، ادعای کشف جدید ، ادعای کشف خارق العاده ، ادعای انحصاری بودن محصول ، ادعای برطرف نمودن طیف وسیعی از مشکلات پوستی ، کشف توسط پزشک یا دانشمندی صاحب نام ، تبلیغات در صدا و سیما ، ادعای گیاهی بودن محصول و بی عارضه بودن آن ، استفاده از ترکیبات بدن حیوانات ( مانند صابون خرچنگ ، کرم حلزون ، روغن مار ، روغن جوجه تیغی ، پماد الاغ ) و . . .
در ادامة این روند تبلیغی اخیراً معرفی محصولاتی تحت عنوان 5040 و ژیواربه صورت وسیع در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام ، اینستاگرام و همچنین صدا و سیما گسترش یافته است ، علاوه بر قیمت های گزاف این محصولات آنچه در معرفی این محصولات جلب توجه می کند ، استفاده از دو ترفند جدید تبلیغی است :
1- توصیة خرید و مصرف آنان توسط بازیگران و ورزشکاران معروف .
2- ادعای ضمانت و بازگشت هزینه ها درصورت عدم رضایت مشتری .
بایک حساب سرانگشتی می توان فهمید ، با توجه به قیمت چند ده برابری فروش این محصولات نسبت به قیمت تمام شده ، حتی اگر نود درصد مصرف کنندگان هزینه های خود را دریافت کنند ( فرضی غیرمحتمل ) باز سود سرشاری عاید صاحبان محصولات خواهد شد .
و آن کس که بلحاظ مادی متضرر خواهد شد ، مصرف کنندگان خواهند بود که هیچ نتیجه ای از مصرف آنها نیز نگرفته اند .
بدیهی است ارائة ادعاهای کذب توسط هر شخصی ، نهاد و رسانهای بخصوصی اگر موجب رساندن زیان مالی و جسمی به افراد جامعه گردد ، نیاز به نظارت و پیگیری سازمانها و نهادهای مسئول مانند وزارت بهداشت و قوة قضائیه دارد ، اما آنچه که افراد جامعه بایستی به آن توجه داشته باشند این است که همچنانکه قبلاً تأکید شد ، فارغ از اینکه این ادعاها توسط چه شخص یا اشخاصی خواه ورزشکار یا بازیگر مطرح شده باشد ، از لحاظ علمی نمی تواند حقیقت داشته باشد و نبایستی تحت تأثیر این ادعاهای اغوا کننده قرار بگیرند و فریب آن را بخورند . ورزشکاران و بازیگران ایفا کنندة نقش در این تبلیغات نیز بهتر است به این نکتة مهم توجه داشته باشند که داشتن محبوبیت و طرفدار در بین مردم مسئولیت اخلاقی آنان را در برابر گفتارشان بیشتر می کند و حتی اگر فرضاً هم بپذیریم که منافع مالی نقشی در این اظهارات نداشته باشد ، بازهم از مسئولیت آنان در قبال اظهاراتشان کاسته نخواهد شد و نباید با بیان مطالبی غیرواقعی موجبات زیان و آسیب مالی و جسمی را به افراد جامعه و طرفداران خود فراهم کنند و در نهایت آنچه از صدا و سیما به عنوان یک رسانة ملی انتظار می رود این است که نقشی سازنده و اساسی در آموزش و آگاه سازی مخاطبان داشته باشد .پخش تبلیغات غیرواقعی به منظور کسب درآمد در تضاد با نقش مورد ادعای این رسانه به عنوان یک دانشگاه سراسری برای افراد جامعه است .


آدرس مطب : سنندج ، خیابان آبیدر ، چهارراه صفری ، مجتمع ژینا ، طبقه سوم
تلفن : 33246361 - 087

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
لیزر موهای تناسلی و زیربغللیزر موهای تناسلی و زیربغل

موهای زیر بغل و ناحیه تناسلی بعد از سن بلوغ در هر دو جنس زن و مرد رشد میکنند. فرم رشد موها در ناحیه تناسلی در دو جنس تا حدودی متفات است.این موها وابسته به هورمونهای جنسی هستند. ... ادامه مطلب

لیفت صورت با هایفوتراپیلیفت صورت با هایفوتراپی

هایفوتراپی بهترین روش درمان لیفت و جوانسازی صورت است که باعث فرم دهی صورت، گردن، چشم، بازوها، خط فک می گردد که با استفاده از امواج مافوق صوت به لایه های عمیق پوست دست می یابند و با متمرکز شدن در آن نقطه به جوانسازی و لیفت پوست بدون هیچگونه زخم منجر می گردد. ... ادامه مطلب

درمانهای انتخابی زیبایی صورتدرمانهای انتخابی زیبایی صورت

امروزه تقاضا برای درمان مشکلات پوستی ناشی از افزایش سن شدیداً بالا رفته است. خوشبختانه در سالهای اخیر درمانهای جدید و مؤثری برای درمان این مشکلات معرفی شده است. ... ادامه مطلب

دکتر جمال الدین حسن زاده

دکتر حسن زاده متخصص پوست و مو و دارای درجه بورد تخصصی پوست و مو است.وی در حال حاضر در شهر سنندج مشغول فعالیت میباشد. کاربران گرامی از طریق این سایت علاوه بر دسترسی به اطلاعاتی در زمینه های مختلف پوست ، مو و زیبایی ،میتوانند سوالات خود را در بخش سوالات پزشکی کاربران با متخصص پوست و مو مطرح نمایند.

تلاش بر اینست تا در اسرع وقت پاسخ علمی به سوالات داده شود.همچنین بیماران مراجعه کننده به دکتر حسن زاده میتوانند از طریق این سایت .روند درمان بیماریهای پوست و موی خود را پیگیری نمایند.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465