دکتر جمال الدین حسن زاده

متخصص پوست و مو


آدرس و برنامه کاری

سابسیژن

کربوکسی تراپی

لیزر موی زاید

لیپولیز لیپوماتیک

آر اف سوزنی

تزریق ژل

لیزر تاتو ولک

رادیوفرکونسی

پیلینگ شیمیایی

نکاتی درباره نگهداری از مو در خانمهای مسن

1) خانم­هایی که دوست دارند مویشان بلند باشد باید توجه کنند که با افزایش سن, پوست و مو قدرت نگهداری و حفظ رطوبت را از دست می­دهند و زودتر می­شوند برای پیشگیری از شکنندگی ناشی از خشکی مو در این سن می­توان از شامپوهای ملایم و نرم کننده و ماسک­های مناسب استفاده کرد. البته در بازار شامپو و موس­های حجم دهنده هم وجود دارد که با باردار کردن موها به تارهای مجاور بار همنام می­دهند در نتیجه تارها یکدیگر را دفع می­کنند یعنی مثل حالتی که مو را پوش می­دهیم و پرحجم به نظر می­رسد.

2) خانم­های مسنی هم که به هر دلیلی مویشان چرب است، باید بیشتر مویشان را بشویند تا چربی مو باعث به هم چسبیدن موهای سر و کم پشت به نظر رسیدن آنها نشود.

3) خانم­های مسن توجه کنند که برخی داروها مثل پروپرانولول، برخی داروهای ضدانتقاد مثل هپارین، برخی داروهای اعصاب و ضد تشنج در درازمدت می­توانند باعث ریزش مو شوند.

4) نازک شدن مو و کم پشت شدن آنها در سن بالا ناشی از سوء تغذیه نیست و محصولات تجاری با عنوان­های ویتامین مخصوص مو عملاً در تحقیقات علمی هیچ اثری بر بهبود ریزش و کم پشت شدن مو ندارند و فقط جنبه تجاری دارند

5) قبل از اینکه تصمیم بگیرید موهایتان را بلند نگه دارید، این نکته­های علمی را بدانید، شاید تصمیمتان عوض شود و مدل موی کوتاهی انتخاب کنید. به طور کلی با افزایش سن، موها به طور منتشر در تمام سر ریزش پیدا می­کنند و کم پشت می­شوند اما کم پشت شدن موهای خانم­های مسن ممکن است ناشی از ریزش موی ارثی یا آندروژنی باشد. این ریزش مو به هر علتی باشد. وقتی مو بلندتر باشد موقع ریزش نمود بیشتری دارد و شاید از نظر روانی اذیتتان کند. دیدن 50 تار موی کوتاه روی شانه با همان اندازه موی بلند ظاهر یکسان ندارد و در مورد دوم فرد حس می­کند ریزش مویش بیشتر است. این نوع ریزش از بعد بلوغ می­تواند در هر سنی شروع شود حتی 60-50 سالگی، چنین ریزش مویی با تغییرات هورمونی مرتبط است و به خصوصیات ژنتیکی خانم بستگی دارد اما خانم­هایی که این صفت ژنتیکی را ندارند، موهایشان نسبتاً پر حجم است.

6) برخی خانم­های یائسه به دلیل کاهش میزان هورمون­های زنانه در این دوره و غالب شدن هورمون­های مردانه دچار ریزش مو و کاهش حجم مو می­شوند. نشانه ریزش موی هورمونی در سن بالا چرب شدن سر، موهای زائد ضخیم و ریزش موی جلوی سر است. اگر دچار این مشکل شدید به متخصص پوست مراجعه کنید.

نویسنده: دکتر شیزرپور متخصص پوست


آدرس مطب : سنندج ، خیابان آبیدر ، چهارراه صفری ، مجتمع ژینا ، طبقه سوم
تلفن : 33246361 - 087

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانخدمات مطبآدرسمقالاتلیزر الکساندرایتآر اف سوزنیگالریلیپوليزکاشت موصفحه اصلیسایتهای دیگر