دکتر جمال الدین حسن زاده

متخصص پوست و مو


آدرس و برنامه کاری

سابسیژن

کربوکسی تراپی

لیزر موی زاید

لیپولیز لیپوماتیک

آر اف سوزنی

تزریق ژل

لیزر تاتو ولک

رادیوفرکونسی

پیلینگ شیمیایی

ریزش موی کششی

همانگونه که از نام آن پیداست این نوع ریزش مو در اثر کشش طولانی مدت وارد شده بر روی ساقه و ریشه مو ایجاد میشود . به عنوان مثال از عواملی که باعث این حالت میشوند میتوان بستن محکم موها به شکل دم اسبی در پشت سر،اکستنشن موها ،بافتن سفت موها را نام برد.استفاده طولانی مدت از این روشها به مرور زمان باعث تنک شدن موها در محل کشش میشود . آنچه که بیشتر در خانمها و دختران ایرانی دیده میشود کم شدن موهای ناحیه کناری جلوی سر یا در ناحیه جلو گوش است که در اثر بستن محکم موها با کش یا کلیپس در پشت سر ایجاد میشود.

اکثرا افراد مبتلا به سختی قبول میکنند که کاهش تراکم مویشان در این نواحی مربوط به نحوه بستن موهایشان میباشد. در ابتدای امر با حذف کشش به مرور زمان این کاهش تراکم قابل برگشت خواهد بود . اما در صورتیکه این کشش شدید باشد و زمان طولانی طول بکشد به مرور موجب التهاب و آسیب به ریشه های مو خواهد شد و امکان دارد این آسیب به حدی باشد که دیگر قابل جبران نباشد و موها در این نواحی به شکل دایمی کم پشت و یا دچار طاسی گردند.

در صور تیکه آسیب جدی به ریشه های مو وارد نشده باشد در یک فاصله زمانی شش تا نه ماهه موها مجددا رشد خواهند نمود .گاها برای تحریک رش موها از داروهای محرک رشد مو نیز استفاده میشود. اما در موارد شدید که کشش باعث آسیب دایمی شود حذف کشش تنها از پیشرفت طاسی جلوگیری خواهد نمود و معمولا با درمانهای دارویی نیز موها مجدد رشد نخواهند نمود . در این مواقع تنها درمان طاسی در این نواحی کاشت مو خواهد بود.


آدرس مطب : سنندج ، خیابان آبیدر ، چهارراه صفری ، مجتمع ژینا ، طبقه سوم
تلفن : 33246361 - 087

نظرات کاربران درباره این مطلب :

لیلا هلاکویی [ 1395-05-30 ]
باسلام . میخاسم بپرسم که من بمدت یکسال و نیم مو هامو دم اسبی میبستم و الان دچار ریزش و خالی شدن کناره های گوش شدم . میخاسم بپرسم ایا به درمان کاشت مو ج میده

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانخدمات مطبآدرسمقالاتلیزر الکساندرایتآر اف سوزنیگالریلیپوليزکاشت موصفحه اصلیسایتهای دیگر