منو کردستان، سنندج ، خیابان آبیدر، چهارراه صفری(میدان مولوی)، مجتمع ژینا، طبقه سوم - تلفن : 33246361 - 087
دکتر جمال الدین حسن زاده | متخصص پوست و مو | پیری پوست

پیری پوست

به نظر میرسد که دو مسیر مهم وجود دارد که پوست در طی آن پیر میگردد، اولین مورد معروف به پیری داخلی یا پیری طبیعی است و بر پوست همه بدن تأثیر میگذارد. دومین مورد، پیری در اثر نور بوده و از اثرات نامطلوب تماس طولانی مدت با نور خورشید میباشد.
Bildergebnis für skin aging
میزان پیری پوست در اثر نور خورشید هم تا حدودی از طریق ژنتیکی تعیین میشود، به طوری که افراد بور که به آسانی میسوزند سریعتر مستعد پیری پوست در اثر نور هستند، به هر حال ، به مدت زمانی که طی سالیان پوست شما در معرض نور خورشید قرار میگیرد، هم بستگی دارد. اگرچه از طریق فعالیتها در فضای آزاد یا حمام آفتاب یا هردو هم این حالت به وجود میشاید.با مقایسه پوست ناحیه ران و کفلها با پوست صورت میتوانید میزان پیری پوست در اثر نور خورشید را تعیین کنید. آن نواحی که توسط لباس پوشیده میشوند صاف و عاری از کک و مک میباشند. برعکس پوست صورت که در معرض نور خورشید قرار گرفته ممکن است در افراد با پوست روشن، آشکارا دچار لک و پیس شود، مخصوصاً اگر مدت زیادی با نور خورشید تماس داشته باشند.در افراد مسن ممکن است به صورت خشک، ضخیم شده، زرد ، لکهای قهوهای، با چشن و چروک عمیق و مملو از وریدهای نازک باشد. در نتیجه در محلهایی که در معرض نور خورشید است، پیری پوست بوجود میآید.

چه چیزی سبب پیری پوست در اثر نور خورشید میشود ؟
پیری در اثر نور نتیجه تجمع آسیبهای پوستی ناشی از پرتو ماوراء بنفش در طی سالیان است، تماس با uva ممکن است بر شما تأثیر گذارند، مخصوصاً اگر زمان زیادی را در تخت آفتاب یا حمام آفتاب با یک کرم ضدآفتاب بگذرانید مادهی ژنتیکی فرد اغلب در اثر uvb بلوک میشود.مواد شیمیایی که در جریان آفتاب سوختگی آزاد میشوند، به طور واضحی به درم هم آسیب میرسانند.مخصوصاً به فیبرهای حمایت کننده کلاژن و الاستین که کمک میکنند پوست فاقد چروک باشد آسیب میرسانند،اگر چه این آسیب ممکن است با گذشت زمان بهبود یابد، فیبرها همچنین ممکن است در تماس با پرتوهای ماوراء بنفش مستقیماً آسیب ببینند. همه اوقات ضخیمتر خواهد شد. در حالی که وریدهای نازک و چروک به تدریج در پوست ایجاد میشوند.در بعضی افراد اپیدرم نازکتر و شکنندهتر میشود. علاوه بر این، سلولهای برنزه کننده به طور مداوم عملکردشان متوقف شده و در پوست شما ممکن است یک لکه قهوهای ایجاد شود، سپس به آهستگی ممکن است پوست زرد هم بشود همه این تغییرات در کنار هم نشانههای قابل دید پیری پوست در اثر نور میباشند.سیگار کشیدن ظاهر کلی پوست را بدتر میکند.

آیا میتوان از پیری پوست در اثر نور خورشید جلوگیری کرد؟
در تئوری بله ، اگر شما بتوانید صورت خود را همیشه از نور خورشید محافظت کنید ، باید تا سنین پیری به طور نسبی ظاهر جوان و بدون چروک داشته باشید ، در گذشته به هر حال ، این امر به ندرت رخ داده است مخصوصاً به علت آن مردم از پیری پوست در اثر نور ناآگاه بوده اند.در ابتدا مهم است که هر برنامه محافظت از پوست در زندگی بسیار زود شروع کنیم ، به طور عمده تخمین زده شده است که تا 50 درصد کل تماس ما با پرتو ماوراء بنفش تا سن 18 سالگی کسب میشود و 75 درصد تا 30 سالگی بنابراین ما مطمئناً میتوانیم از هم اکنون تغییرات بیشتر را با مراقبت در مقابل نور خورشید به حداقل برسانیم . ثانیاً احتمالاً به نظر میرسد که پیری پوست در اثر نور ممکن است حتی با تماسهای خفیف با ماوراء بنفش هم ایجاد شود. شواهد موجود بیان میکنند که حتی پیادهروی از مطب یا مغازه به خانه و پهن کردن لباسهای شسته هم ممکن است به انداز کافی سبب پیری پوست در اثر تمای با نور آفتاب شود.

برای آنکه پوست آسیب ببینذ لازم نیست بسوزد یا حتی به رنگ صورتی دربیاید بنابراین این مسئله به آن معنی است که برای پیشگیری از پیری برای محافظت از پوست در برابر آفتاب سوختگی ناشی از نور خورشید انجام داد.به طور خلاصه هر قدر که در فضای آزاد بیشتری خود را از نور خورشید محافظت کنید از مقدار و سرعت پیری پوست در مقابل نور کاسته خواهد شد اگر چه ممکن است صورت شما به اندازه کفهایتان جوان به نظر نرسند اما هنوز هم بهتر از آن است که هیچ کاری برای محافظت از پوست انجام ندهید.هر چه در زمان شروع برنامه پیشگیری خود جوانتر باشید دورنمای شما بهتر است برای انجام این کار شما نیاز به کاهش تماس خود حتی با نور معمولی و روزانه خورشید دارید تا اینکه فقط از آفتاب سوختگی پرهیز کنید برای کمک به این عملی بعضی مواد مانند کرمهای مرطوب کننده و مواد آرایشی محتوی مواد ضدآفتاب میباشند و میتوانند بسیار با ارزش باشند.


آدرس مطب : سنندج ، خیابان آبیدر ، چهارراه صفری ، مجتمع ژینا ، طبقه سوم
تلفن : 33246361 - 087

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانیدنظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
لیفت صورت با هایفوتراپیلیفت صورت با هایفوتراپی

هایفوتراپی بهترین روش درمان لیفت و جوانسازی صورت است که باعث فرم دهی صورت، گردن، چشم، بازوها، خط فک می گردد که با استفاده از امواج مافوق صوت به لایه های عمیق پوست دست می یابند و با متمرکز شدن در آن نقطه به جوانسازی و لیفت پوست بدون هیچگونه زخم منجر می گردد. ... ادامه مطلب

لیزر موهای تناسلی و زیربغللیزر موهای تناسلی و زیربغل

موهای زیر بغل و ناحیه تناسلی بعد از سن بلوغ در هر دو جنس زن و مرد رشد میکنند. فرم رشد موها در ناحیه تناسلی در دو جنس تا حدودی متفات است.این موها وابسته به هورمونهای جنسی هستند. ... ادامه مطلب

درمانهای انتخابی زیبایی صورتدرمانهای انتخابی زیبایی صورت

امروزه تقاضا برای درمان مشکلات پوستی ناشی از افزایش سن شدیداً بالا رفته است. خوشبختانه در سالهای اخیر درمانهای جدید و مؤثری برای درمان این مشکلات معرفی شده است. ... ادامه مطلب

دکتر جمال الدین حسن زاده

دکتر حسن زاده متخصص پوست و مو و دارای درجه بورد تخصصی پوست و مو است.وی در حال حاضر در شهر سنندج مشغول فعالیت میباشد. کاربران گرامی از طریق این سایت علاوه بر دسترسی به اطلاعاتی در زمینه های مختلف پوست ، مو و زیبایی ،میتوانند سوالات خود را در بخش سوالات پزشکی کاربران با متخصص پوست و مو مطرح نمایند.

تلاش بر اینست تا در اسرع وقت پاسخ علمی به سوالات داده شود.همچنین بیماران مراجعه کننده به دکتر حسن زاده میتوانند از طریق این سایت .روند درمان بیماریهای پوست و موی خود را پیگیری نمایند.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465